Škoda Forman 1.3i       

Jezdil a vlastnil: Pet-er

 

Škoda Forman 135 LXi, r.v. 1993

Dovolte abych Vám napsal něco o tomto vozu z vlastní zkušenosti. Toto své první auto jsem si koupil jako starší v roce 1999, kdy mělo najeto cca 90 000 km. A prodával jsem jej v roce 2002. Najezdil jsem s ním přibližně 60 000 km a za celou tu dobu mne nikde nenechalo bezradně stát. Prostě správný servis a nenechá Vás ve štychu.

Jízdní vlastnosti nebyli špatné  k mému vlastnímu údivu měl i velice dobré a účinné brzdy. Protože jsem vzhledem k mému dřívějšímu povolání  měl v ruce spoustu Formanů, kde brzdy stáli opravdu za houby. Musím říci, že jsem měl opravdu velké štěstí na ten můj vůz. Motor jsem měl ten se slabším výkonem ve stříkačkách se dodávali dva , což bylo znát především při větším váhovém zatížení.                             

                                       

Interiér byl již ten nový typ, takže byl slušný. Ten starý se mi opravdu nelíbil dle mého názoru se jim moc nevyvedl.

 

 

 

 

Tedy:
Jízdní vlastnosti u novějších modelů jsou ucházející. Brzdy poměrně účinné. Řízení  dobré, ale pozor na vůle v uložení předních ramen. Motor -  odchází zde těsnění pod hlavou. Jak zjistit, je-li těsnění špatné, zvedněte víčko nalévacího hrdla motorového oleje, a je-li na spodní straně našlehaná pěna, pak je dobré nechat těsnění vyměnit. Ne, pokud je tam jen pár kapek vody to je v pořádku to se pouze odpařuje vlhkost.  Karosérie -  a tady je hlavní důvod, proč bych tento vůz nedoporučil. Koroze pátých dveří kolem těsnění okna, dále rohy bočních dveří - drží se zde voda a jsou prorezlé. Podvozek -  již nekoroduje tolik, jako u prvních modelů, protože je nastříkán ochranním  nátěrem., ale praská podlaha u uchycení předních ramen, což opravdu není moc půvabné.

Shrnutí - vůz ve své třídě poměrně spolehlivý. Dnes bych však doporučoval spíše Felicii, je mnohem propracovanější a ve stejné třídě.

Zkrátka a jednoduše luxusní dětský kočárek.

 

FOTA  JSOU ILUSTRATIVNÍ

 

 

 

 

Vyhledat v textu

23. 1. Zdeněk

Zítra: Milena

Návštěvnost stránek

002008
zapati_2.jpg